Betonová střešní krytina

Jedná se zejména o profilované tašky, které se kryjí v jedné vrstvě a jejich spotřeba se pohybuje v závislosti na typu tašky cca od 7,5 do 10 ks na m2. Váha je v rozmezí od 37,5 do 47 kg/m2. Doporučený sklon pro použití betonových tašek je od 22°. Tašku lze však pokládat už od 12°, ale jen při dodržení určitých doplňkových opatření. Tuto střešní krytiny lze použít téměř na všechny typy střech, v závislosti na statice celého objektu a zejména nosnosti krovů a pozednice, na jejich stáří, kvalitu, délku, rozteč, způsob uchycení a podepření. V každém případě se doporučuje posouzení statika či odborníka z oblasti šikmých střech.

V současné době se tento typ krytiny často používá nejen při pokrývání novostaveb, ale i při rekonstrukcích starších střech. Výhodou tohoto typu střešní krytiny je velký výběr barev, tvarů, vysoká odolnost a nepřeberné množství střešních doplňků, které lze snadno zakomponovat do všech typů střešních konstrukcí. Zejména velká paleta tvarů, barev a samotná členitost střechy dopomáhá vytvořit celkový vzhled celé stavby.

Pálená taška

Jde o profilované tašky, vyjma bobrovky ta je hladká, vyrobené z přírodních materiálů hlíny (jílu) a vody. Široká škála barevných provedení se dosahuje čistě přírodně bez chemických úprav. Pokládá se v jedné vrstvě a spotřeba je 11 – 17,8 ks na m2 dle typu tašky, bobrovka 36 – 38 ks m2. Určité typy střešních tašek lze použít již od 12° sklonu, ale jen za dodržení doplňkových opatření. Váha na m2 se pohybuje v rozmezí 38,5 až do 49,7 kg/m2. Lze ji použít téměř na všechny druhy střech. Při menší nosnosti krovů či pozednice je nutné posouzení statika či odborníka z oblasti šikmých střech.
Je vhodná pro novostavby, renovace a sanace. Její působení na trhu je spojeno z dlouholetou tradicí a dlouholetou životností. Nabízí nepřeberné množství tvarů, barev a velikostí a proto je vhodná pro všechny architektonické styly. Zvolení vhodného modelu pomáhá dotvořit vzhled celé stavby.

Vláknocementová krytina

Výhody a vlastnosti vláknocementu:

Asfaltová střešní šindel

Tato střešní krytina je vyrobena z asfaltu a nabízí nepřeberné množství barev a tvarů. Některé typy střešních šindelů se nedají použít na rodinné domy (lze je použít pouze na zahradní domky, chatky, přístřešky….). Pokud se rozhodnete pokrýt střechu asfaltovým střešním šindelem, rozhodujte dle tloušťky šindele samotného (čím silnější tím kvalitnější). S tímto materiálem se musí pracovat za teplého počasí, protože bývá opatřen ještě samonatavovacími pásy, které se působením tepla spojují s ostatními pláty. Střešní šindele představují flexibilní zastřešovací systém, který vyhovuje všem požadavkům na snadnou instalaci, odolnost a estetické ztvárnění.